sobota 27. července 2024

Gólovou přestřelku s Dány naši hokejisté zvládli na výbornou

Čeští hokejisté si na mistrovství světa připsali třetí výhru. V jedenáctigólové přestřelce porazili Dánsko 7:4.

Češi po dvanácti letech naplno bodovali s Dány.

• Češi po dvanácti letech naplno bodovali s Dány.

Vítězství v základní hrací době neuhráli čeští hokejisté proti Dánsku už 12 let. A výběr Radima Rulíka s Lukášem Dostálem v bráně nastoupil ke svému čtvrtému utkání na domácím mistrovství světa s cílem tuto statistiku zlomit.

Do prvního dějství vstoupily oba týmy opatrně a teprve s přibývajícími minutami se zvyšovalo nasazení na obou stranách. Velkou šanci vstřelit vedoucí gól dostali Češi po necelé čtvrthodině hry, kdy hráli téměř celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Žádný z našich střelců ale pozorného Nissena nepřekonal. Za to, když v závěru třetiny rozhodčí poslali na trestnou lavici Michala Kempného, prosadili se Dánové z přesilovky záhy.

K radosti domácích fanoušků ovšem ještě před sirénou srovnal ranou od modré Jan Rutta.

Na gól do šaten navázali ve druhé třetině dvěma rychlými brankami Jakub Flek, který se na turnaji trefil poprvé, a Lukáš Sedlák, který zužitkoval Kašeho přihrávku zpoza brány.

Dvougólové vedení však Češi dokázali prohospodařit, když ve 40. minutě snižoval Russell a krátce po začátku posledního dějství srovnával Molegaard.

Domácí hnaní vyprodanou O2 Arenou přesto zápas kontrolovali a brzy si vedení vzali definitivně zpátky. Na střeleckou listinu se postupně zapsal Kundrátek, Kubalík, Stránský a na výsledných 7:4 pečetil skóre Ondřej Palát.

Palátovu branku nejprve rozhodčí neuznali kvůli postavení Tomáška v brankovišti, ale po přezkoumání situace u videa se asistent kapitána Červenky nakonec radovat mohl.

„Utkání bylo nahoru a dolů, udělali jsme víc chyb, než bychom chtěli. Dobře to dopadlo, ale pořád máme co zlepšovat,“ hodnotil střízlivě klíčový muž utkání Ondřej Palát.

Další zápas sehrají Češi v pátek od 20:20 proti Rakousku, které v úterý překvapivě potrápilo favorizovanou Kanadu.