pátek 17. května 2024

Chytilův rekordní hattrick zajistil Slavii výhru nad Pardubicemi

V nedělních odpoledních utkáních Fortuna ligy vyhrála Slavia nad Pardubicemi 3:0 a České Budějovice i v deseti porazily doma Olomouc 2:1.

Mojmír Chytil zaznamenal proti Pardubicím hattrick.

• Mojmír Chytil zaznamenal proti Pardubicím hattrick.

V rámci 22. kola Fortuna ligy přivítala pražská Slavia fotbalisty Pardubic. Domácí měli být jasnými favority, ale v první půli marně hledali recept na semknutou obranu Východočechů. Ze své jednoznačné převahy vytěžili jen jedenáct rohových kopů a pět střel na bránu.

Zlom přišel po změně stran a zejména se střídáním. Jindřich Trpišovský totiž poslal na hřiště mimo jiných Mojmíra Chytila a ten předvedl v Edenu rekordní představení. Mezi 66. a 74. minutou utkání totiž nastřílel tři góly do sítě Pardubic a vyrovnal tak Horsta Siegla, který byl dosud autorem nejrychlejšího hattricku v historii soutěže.

První a vítězný gól vstřelil Chytil hlavičkou po prudkém centru Masopusta. O pět minut později doklepl do sítě šikovný lob Lukáše Provoda a třetí gól si připsal po spolupráci s tímtéž hráčem, který také do zápasu přišel o poločase z lavičky.

Slavia si tak díky Chytilovu hattricku splnila povinnost a ukázala, na koho si budou muset její rivalové ze Sparty dávat pozor v nadcházejícím pohárovém derby.

SK Slavia Praha - FK Pardubice 3:0 (0:0)

Branky: 67. Chytil (Masopust), 72. Chytil, 74. Chytil (Provod)

Držení míče: 71 % : 29 %.

Střely na branku: 16:1 Střely mimo: 8:2

Rohy: 14:1

V souběžně hraném utkání České Budějovice překvapivě porazily Sigmu Olomouc a odlepily se tak ode dna tabulky. První gól domácích si připsal po změně stran Martin Králík a o chvíli později zvyšoval na 2:0 Zdeněk Ondrášek. Králík se pak dostal do zápisu utkání ještě jednou, když za druhou žlutou kartu šel předčasně do kabin, ale hosté dokázali z početní výhody vytěžit je jednu branku a ta body nestačila.

SK Dynamo Č. Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:1 (0:0)

Branky: 52. Králik, 63. Ondrášek (Sladký) – 85. F. Novák (Pospíšil)

Držení míče: 52 % : 48 %

Střely na branku: 5:3 Střely mimo: 4:3