pátek 17. května 2024

Fantastický Dostál se stal hvězdou utkání

Lukáš Dostál předvedl v nočním zápase proti týmu Ottawy fantastický výkon a dovedl Anaheim k vítězství 2:1.

Dostál zasahuje proti pokusu Tima Stutzla

• Dostál zasahuje proti pokusu Tima Stutzla

Český brankář ve službách Anaheimu zažil další skvělý večer. V domácí Honda areně inkasoval pouze jednou a 29 zákroky pomohl k výhře Anaheimu. Dostál nestačil jen ve 3. minutě na střelu Artema Zuba, kterou tečoval Mark Kastelic. Americký hokejista se trefil potřetí v sezoně. Ducks srovnali na začátku druhé třetiny díky gólu Stromeho. Vítězný gól vstřelil ve 44. minutě Alex Killorn. Dostál předvedl několik fantastických zákroků a stal se první hvězdou zápasu. Třiadvacetiletý brankář se postavil do branky Anaheimu potřetí v řadě a dostal přednost před Johnem Gibsonem.

„Vidím v něm člověka, který je neuvěřitelně soutěživý, je to hráč,“ řekl trenér Ducks Greg Cronin o Dostálovi. „Když se mu nedaří, bere to na sebe. On je první, kdo se podívá do zrcadla a řekne: Mohl jsem odvést lepší práci.“

Zdroj: nhl.com