pátek 17. května 2024

Češi týden před začátkem MS podlehli Finsku

V úvodním zápase Betano Hockey Games prohráli čeští hokejisté výběru Finska 1:4.

Češi podlehli Finsku.

• Češi podlehli Finsku.

Poslední přípravný turnaj před domácím mistrovstvím světa zahájili čeští hokejisté prohrou s Finskem.

Přes sedm tisíc fanoušků v brněnské Winning Group Aréně čekalo na úvodní branku zápasu až do třicáté minuty. Jenže puk skončil v opačné bráně, než by se si většina z nich přála. Přesilové hry totiž využil Saarjarvi a o tři minuty bylo ještě hůř, když na 2:0 zvyšoval Hyry.

Do posledního dějství vstoupili Češi aktivně a s odhodláním výsledek ještě otočit, ale svědomitou obranu Finů nedokázali prolomit. A to ani ve dvou přesilových hrách. Naopak ve 48. minutě potřetí udeřili soupeři.

Při hře bez brankáře tři minuty před koncem sice ještě korigoval výsledek Kondelík, ale na srovnání už bylo málo času. V poslední minutě ještě Jere Innala využil absence Dostála v brankovišti a výhru Finů zpečetil.

„Byl to klasický zápas, jaký nás bude čekat i na šampionátu," hodnotil nevydařené utkání hlavní kouč Radim Rulík. „Finové hráli hodně do obrany a pokrývali naše útoky. Jednoznačně jsme vedli na střely, ale bohužel jsme inkasovali dva góly, kterým se dalo zabránit,“ připomněl trenér branky z druhé třetiny. Rulík také dodal, že někteří hráči byli delší dobu bez ostrého zápasu, což se také mohlo na jejich výkonu projevit.

Česko vs Finsko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 57. Kondelík (Stránský) – 30. Saarijärvi (Puistola, Jormakka), 39. Hyry (Puistola, Riikola), 48. Kapanen, 60. Innala