Plzeňská zoo hlásí lemuří babyboom
Asi čtyři týdny stará mláďata hned tří druhů lemurů můžou zahlédnout návštěvníci plzeňské zoo. A je to opravdu roztomilá podívaná.
Asi čtyři týdny stará mláďata hned tří druhů lemurů můžou zahlédnout návštěvníci plzeňské zoo. A je to opravdu roztomilá podívaná.
Mládě mravenečníka čtyřprstého se v Olomouci narodilo 10. dubna. „Hned po narození mláďata vidí a intenzivně vyhledává zdroj mléka. Matku i s mládětem jsme přemístili do zázemí zoo, aby mohl odchov bez obtíží probíhat,“ uvádí zooložka Jitka Vokurková.
Medvídě se narodilo už v prosinci, až teď si ale chovatelé mohli oddechnout, protože překonalo nejkritičtější období života.
Skoro dva metry široké, s vlastní vstupní chodbou, střechou a spodním vletovým otvorem – stavbu takového hnízda mohou sledovat návštěvníci pražské zoo. Unikát ptačí říše vytváří pár kladivoušů afrických.
Devítiletá samice žirafy Rotschildovy pochází ze safari ve Dvoře Králové, na podzim by se tam měla vrátit. V Liberci pomůže vyrovnat sociálně nevhodnou situaci po nedávném náhlém úhynu chovné samice.
O životě outloňů malých se toho moc neví. Odborníci ale odhadují, že jejich počty klesají. O to radostnější je zpráva, se kterou se pochlubili v Zoo Ostrava.
Mimozemšťan nebo ušatý zázrak, tak se přezdívá vzácným hrabáčům kapským. Olomoucká zoo se teď chlubí mládětem, které se narodilo před necelými dvěma týdny.
Čivava jménem Pearl je nejmenším žijícím psem na světě, měří jen 9,65 centimetrů na výšku.
Tři mláďátka porodily dvě samičky viskač v liberecké zoo. Ta je jediná u nás a jedna ze šesti v Evropě, která vzácně chovaný druh má. Trojice mláďat se má zatím čile k světu.Zoo získala chovného samce a tři samičky v roce 2021 z Curychu.
Z pravidelného monitoringu varroázy vyplývá, že se meziročně zvýšil výskyt původce této včelí nákazy.