Další potravinová krize. Po obilné může přijít i rýžová, Indie zakázala vývoz
Odborníci očekávají další růst cen potravin. Může za to rozhodnutí indické vlády o zákazu vývozu rýže.
Odborníci očekávají další růst cen potravin. Může za to rozhodnutí indické vlády o zákazu vývozu rýže.
Francouzská vláda zakázala prodej i držení zábavní pyrotechniky při oslavách Dne Bastily. Ten připadá na tento víkend. Důvodem je strach z vypuknutí dalších nepokojů, které poslední týdny v zemi panovaly.
Na jedné straně miliardové kampaně na podporu porodnosti, na straně druhé sále rostoucí popularita takzvaných zón bez dětí. Jižní Korea je zemí s nejnižší porodností na světě. Podle vlády by taková opatření mohla ještě víc prohloubit demografickou křivku.
Prezident Hondurasu vyhlásil okamžitý zákaz vycházení po víkendových masakrech, kdy na dvou místech přišlo o život přes dvacet lidí. Zákaz vycházení bude platit minimálně 15 dní.
Už teď mají zahraniční turisté třeba zakázáno lézt na posvátné stromy, chodit v necudném oblečení, říkat hrubá slova, chovat se nezdvořile, dělat hluk a jednat agresivně.
Číňané při protestech využívají ve velkém mobilní aplikace na sdílení souborů. Úřady teď proto chtějí vydat nová pravidla a posílání souborů mezi smartphony tak výrazně omezit. Národní bezpečnost prý může ohrozit i Wi-Fi.
Tuzemské základní školy a města nechtějí čekat, až se v červenci rozšíří seznam návykových látek o obávaný kratom a hledají cesty, jak ho zakázat. Podle výzkumů má totiž s prozatím legální drogou zkušenost přes šest procent žáků osmých a devátých tříd.
Vybuchující holubi vedli k zákazu házení rýže na svatbách v Americe. V Krnově poukazují spíše na nepořádek, ale mluví se právě i o holubech.
Zablokování aplikace TikTok nebo alespoň zákaz používat ji na služebních počítačích, tabletech či mobilech, vydává stále víc institucí. Děje se tak poté, co úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost oznámil, že TikTok považuje za bezpečnostní hrozbu.
Pákistánské úřady oznámily, že zablokovaly přístup k internetové encyklopedii Wikipedia kvůli tomu, že je na ní rouhačský obsah. Muslimská země už v minulosti zablokovala i sítě Facebook nebo YouTube.