Uhlí jako levný zdroj vytápění? Kdeže. Zdraží ho emisní povolenky
Cenu uhlí do dvou let zatíží emisní povolenky. Očekává se výrazný nárůst nákladů na vytápění tímto způsobem.
Cenu uhlí do dvou let zatíží emisní povolenky. Očekává se výrazný nárůst nákladů na vytápění tímto způsobem.
Domácnosti napojené na centrální vytápění čekají příští rok změny cen. Uhelné teplárny plánují zdražit teplo o 3 až 10 deset, což může zvýšit výdaje na vytápění a ohřev vody o 65 až 150 korun měsíčně.
Podle nového průzkumu STEM, ve spolupráci s iniciativou Zateplujeme Česko!, má pětina Čechů ve vlastnickém bydlení zkušenost s dotacemi na energetická úsporná opatření. Dotace častěji využívají obyvatelé rodinných domů.
Brno bude čerpat teplo do svých bytů z jaderné elektrárny Dukovany. Nová smlouva totiž posvětila stavbu horkovodu.
Jako mnohem ekologičtější řešení než pálení uhlí a dehtu se jeví topení komunálním odpadem. S tím v příštích letech začnou na Táborsku.
Praha bude mít první uhlíkově neutrální čtvrť. Docílí toho tím, že nové žižkovské domy bude vytápět teplem ze spalovny odpadů v Malešicích.
Prudký pokles teplot, který přišel na přelomu listopadu a prosince, způsobil pokles zásob plynu o deset procent. Vyhlídky na zimu však černé nejsou.
Budějovická teplárna už nebude produkovat tolik emisí jako v minulosti, protože začala využívat teplo z Temelína. Stavba horkovodu se ale značně prodražila.
Pro obyvatele Loun cena tepla v posledním roce raketově stoupla. V nedalekém Žatci zůstává stejná, proti Lounům poloviční.
Změny ve vyhlášce o rozúčtování nákladů na vytápění připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj.