Havel být prezidentem původně nechtěl. Nakonec jej zvolili sami komunisté
Před 35 lety se Václav Havel stal posledním československým prezidentem. Volbu provázel paradox, že ruku pro něj zvedli samí komunisté.
Před 35 lety se Václav Havel stal posledním československým prezidentem. Volbu provázel paradox, že ruku pro něj zvedli samí komunisté.
Na náměstích v Praze a Bratislavě se sice rozpad federace bujaře slavil, ovšem dodnes byl řada lidí společný svazek Čechů a Slováků uvítala. Rozdělení státu posvětilo Federální shromáždění přes před 32 lety.
Než Občanské fórum rozdrtily ambice Václava Klause, bylo toto hnutí hybnou silou v Československu. Od jeho vzniku dnes uplyne 35 let.
Blahopřání k narozeninám v Rudém právu vzbudilo v říjnu 1989 poprask. Na fotografie se totiž objevil Václav Havel.
Přesně před 32 lety se z voleb do funkce prezidenta Československa stala fraška. Ve volbě totiž neuspěl ani jediný tehdejší kandidát, předseda republikánů Miroslav Sládek.
Dnes 77letý Bill Clinton se vrátil na místo, kde před 30 lety jednal do vstupu České republiky do NATO. Znovu zašel i do jazzového klubu.
55 let už uplynulo od chvíle, kdy se na Václavském náměstí v Praze zapálil student filozofické fakulty Jan Palach. Jeho čin je dodnes považovaný jako odpor vůči okupaci Československa.
Zvony napříč republikou v pravé poledne připomněly tragickou událost, které se stala ve čtvrtek na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Státní smutek zrušil řadu kulturních události, které byly na dnešek plánované.
Milovníci spisovatele Bohumila Hrabala zbystřili. V češtině vyšla jeho biografie Sladká apokalypsa.
Poprvé s vánočním projevem vystoupil v rozhlase tehdejší prezident Tomáš Garrigue Masaryk přesně před 90 lety. 19. prosince 1933 začala tradice, která neskončila dodnes.