Zámek v Telči se po rozsáhlé rekonstrukci zcela otevřel veřejnosti
Po tříleté rekonstrukci se zámek v Telči naplno otevřel veřejnosti.
Po tříleté rekonstrukci se zámek v Telči naplno otevřel veřejnosti.
Pohostinství U Jedničky v Pohoří ukrývá opravdovou raritu – škrpál Járy Cimrmana. Bota se našla koncem listopadu 2001 a traduje se, že českého génia opustila při chvatném ústupu z lokálu, odkud se vzdaloval bez zaplacení.
Právě dnes se v klášteře v Plasích otevřela návštěvníkům opatská rezidence s novým prohlídkovým okruhem. Zájemci si tam mohou třeba posedět v restaurovaných křeslech šlechtického rodu Metternichů.
Žulové sousoší Járy Cimrmana, Růženky z Hospody na mýtince a inspektora Trachty připomíná velkou událost, ke které došlo roku 1895 ve Svatém Kříži, který spadá pod Havlíčkův Brod.
Nepatentované vynálezy Járy Cimrmana, třeba předchůdce dronu – stroj létající všemi směry, lžíce proti hltání polévky nebo přenosná turistická značka jsou k vidění v Muzeu a světničce Járy Cimrmana v Letohradu na Pardubicku.
Stále více turistů zajímá nejmenší město v Evropě – Rabštejn na Střelou. Ten leží na samém rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje.
Létající balon, obloukové lampy nebo kolo, které vynalezl univerzální génius Jára Cimrman, připomínají malby na Nábřeží Járy Cimrmana v Lipníku nad Bečvou. Nábřeží je v uličce, kterou neprotéká moře, řeka ani potok, a tak je tam voda jen namalovaná.
Boubínský prales se opět zpřístupnil veřejnosti. Lesy ČR zhotovily novou cestu k tamějšímu jezírku.
Den Národního parku Šumava oslaví 60 let od založení koncertem Lenky Dusilové a křtem nové knihy.
Památník a mohyla připomínají zásadní událost, která se odehrála v Kaprounu na Jindřichohradecku. Mistra Járu Cimrmana tam vyhodili z vlaku. Jel totiž načerno. Na místě je i odlitek jeho těla, které dopadlo do pískového podloží poblíž železničních pražců