Sousoší připomíná Cimrmanovu platbu podkovou
Žulové sousoší Járy Cimrmana, Růženky z Hospody na mýtince a inspektora Trachty připomíná velkou událost, ke které došlo roku 1895 ve Svatém Kříži, který spadá pod Havlíčkův Brod.
Žulové sousoší Járy Cimrmana, Růženky z Hospody na mýtince a inspektora Trachty připomíná velkou událost, ke které došlo roku 1895 ve Svatém Kříži, který spadá pod Havlíčkův Brod.
Nepatentované vynálezy Járy Cimrmana, třeba předchůdce dronu – stroj létající všemi směry, lžíce proti hltání polévky nebo přenosná turistická značka jsou k vidění v Muzeu a světničce Járy Cimrmana v Letohradu na Pardubicku.
Stále více turistů zajímá nejmenší město v Evropě – Rabštejn na Střelou. Ten leží na samém rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje.
Létající balon, obloukové lampy nebo kolo, které vynalezl univerzální génius Jára Cimrman, připomínají malby na Nábřeží Járy Cimrmana v Lipníku nad Bečvou. Nábřeží je v uličce, kterou neprotéká moře, řeka ani potok, a tak je tam voda jen namalovaná.
Boubínský prales se opět zpřístupnil veřejnosti. Lesy ČR zhotovily novou cestu k tamějšímu jezírku.
Den Národního parku Šumava oslaví 60 let od založení koncertem Lenky Dusilové a křtem nové knihy.
Památník a mohyla připomínají zásadní událost, která se odehrála v Kaprounu na Jindřichohradecku. Mistra Járu Cimrmana tam vyhodili z vlaku. Jel totiž načerno. Na místě je i odlitek jeho těla, které dopadlo do pískového podloží poblíž železničních pražců
Navštivte neobjevené skvosty Česka. Tato turisty nevytížená místa každoročně vybírá Česká centrála cestovního ruchu.
Český génius, vynálezce, pedagog, mistr Jára Cimrman objevil bahenní lázně v pražských Slatinách 21. září 1889 dvě minuty po půl druhé odpoledne, kdy propadl dírou v dřevěné lávce a nechtěně se vykoupal v rašeliništích.
Lesy ČR instalují nové dřevěné chodníky a můstek na náhradní trasu k Boubínskému jezírku.