Třetina Američanek je pro zákaz potratů
Třetina žen a téměř dvě pětiny mužů v USA jsou pro zákaz potratů ve většině případů.
Třetina žen a téměř dvě pětiny mužů v USA jsou pro zákaz potratů ve většině případů.
Zákon z roku 1864 padl. Ženy v Arizoně budou mít právo na potrat.
Iniciativa MyBodyMyChoice, čili Moje tělo moje volba, dosáhlo svého. Francie uzákonila právo na potrat.
V Anglii mají nově rodiče právo na potvrzení o ztrátě dítěte v časných fázích těhotenství, které definuje zákon jako potrat. České právo s takovými dětmi nepočítá a neexistují o nich žádné záznamy. Rodiče jim mohou nově alespoň vypravit pohřeb.
Rusko se snaží radikálními metodami omezit přístup k potratům. Země chce vytvořením neformálního nátlaku na ženy bojovat s demografickou krizí a zvrátit stagnaci dlouhodobě nízkého počtu obyvatel.
Osm žen se obrátilo na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku kvůli přísnému potratovému zákonu, který platí v Polsku. Soud žalobu odmítl, ženy prý nepředložily žádné přesvědčivé lékařské důkazy, které by prokazovaly, že jim hrozí skutečné riziko.
Nechtěné těhotenství v USA ukončuje potratovou pilulkou mifepriston víc než polovina žen. Lék je schválený úřadem pro kontrolu potravin a léčiv už přes 20 let. Proti tomu se teď svým rozhodnutím postavil texaský federální soudce Matthew Kacsmaryk.
Reformu zákona o sexuálním a reprodukčním zdraví schválil ve čtvrtek španělský Kongres poslanců. Zákon zavádí například nárok na potrat od 16 let bez souhlasu rodičů, pracovní neschopnost kvůli menstruaci nebo právo otěhotnět pro všechny trans lidi.