Maďarsko zuří. Nechce Švédy v NATO, Ukrajinu v EU a Bulhary v Schengenu
Ruský plyn je předmětem sporu mezi Maďarskem a Bulharskem. První země kvůli dani na něj chce té druhé blokovat jednání o vstupu do schengenského prostoru.
Ruský plyn je předmětem sporu mezi Maďarskem a Bulharskem. První země kvůli dani na něj chce té druhé blokovat jednání o vstupu do schengenského prostoru.
Migrační vlna valící se ze Srbska do Maďarska v posledních týdnech výrazně ochabla. Obě země totiž začaly pečlivěji hlídat společnou hranici.
Turecko i Maďarsko stále blokují vstup Švédska do NATO. Proto zástupci skandinávské země podepsali obrannou dohodu přímo se Spojenými státy.
Ministr vnitra Vít Rakušan inicioval prodloužení hraničních kontrol i přes Nový rok. Vláda jeho návrh namířený proti nelegální migraci podpořila.
V Maďarsku pivo koupíte v přepočtu za 26 korun, na Islandu za více než 230. Takové jsou cenové rozdíly napříč Evropou.
Maďarská vláda s Rosatomem dojednala obchod za 12 miliard eur, to je asi 293 miliard korun. Ten se týká rozšíření jaderné elektrárny ve městě Paks.
Maďarsko a Polsko kladou podmínky, kdy by byly ochotné souhlasit se vstupem Ukrajiny do Evropské unie. Bez jejich souhlasu se Kyjev do Bruselu nedostane.
I když NATO Švédsku slíbilo vstup do aliance koncem letošního listopadu, nic z toho není jisté. Maďarsko a znovu i Turecko se staví proti.
Zelenou hranici s Maďarskem začínají hlídat slovenští vojáci. Premiér Robert Fico chce tímto krokem zabránit nebo alespoň eliminovat nelegální migraci.
Na schůzce ministrů zahraničních věcí 28. a 29. listopadu má dojít k přijetí Švédska do NATO. Pokud k tomu dojde, nyní záleží už jen na Maďarsku.