Hladovka chartistů byla úspěšná. Disidenti dostanou vyšší důchody
Protestní akce dvou disidentů před úřadem vlády přinesla ovoce. Poslanci se shodili na zvýšení důchodů pro bojovníky proti komunismu.
Protestní akce dvou disidentů před úřadem vlády přinesla ovoce. Poslanci se shodili na zvýšení důchodů pro bojovníky proti komunismu.
Před 35 lety začala přeměna československé společnosti. Palachovým týdnem se spustil proces, který vyvrcholil v listopadu 1989 Sametovou revolucí.
V okamžiku, kdy Edvard Beneš a Josif Stalin přesně před 80 lety podepsali československo-sovětskou smlouvu, zpečetili tím osud země na dlouhá léta.
29. listopadu, tedy přesně před 34 lety, se KSČ zřekla své vedoucí úlohy. Strůjce této myšlenky, ministr bez portfeje Marián Čalfa, vyšplhal po hřbetech svých spolustraníků k politickému triumfu.
V roce 1989 17. listopadu Petr Pavel na Národní třídě nebyl. Letos ano, kdy poprvé jako prezident pronesl projev u příležitosti pádu komunismu.
Jaroslav Moučka nebyl tak zapáleným komunistou, jak by se mohlo zdát z řady filmů a seriály. Dnes by se dožil sta let.
Díky vynálezu kontaktních čoček získal Otto Wichterle světovou proslulost. Dnes by se dožil 110 let.
Propracovanou síť pracovních táborů vytvořili komunisté podle sovětského vzoru. I oni tam zavírali zejména své politické oponenty.
11. října 1984 získal Jaroslav Seifert Nobelovu cena za literaturu. Sám spisovatel si ji ale už nepřevzal, poslal za sebe dceru. V prvních dnech roku 1986 zemřel.
Jeden z největších masových útěků na západ z komunistického Československa vlastně ani žádným útěkem nebyl. Ačkoliv měl mezinárodní ohlas, většina lidí z Vlaku svobody se vrátila zpět do Československa.