Moskevský soud poslal do vazby desátého teroristu. I jemu hrozí doživotí
Desátý muž obviněný z terorismu v koncetrtní hale Crocus v Krasnogorsku na okraji Moskvy, je ve vazbě. Mladému Tádžikovi hrozí doživotí.
Desátý muž obviněný z terorismu v koncetrtní hale Crocus v Krasnogorsku na okraji Moskvy, je ve vazbě. Mladému Tádžikovi hrozí doživotí.
Že v Moskvě útočil Islámský stát, uznal už i Vladimir Putin. Záhy však dodal, že chce znát, kdo opravdu o útoku rozhodl, zda to byli sami džihádisté nebo někdo jiný.
Francouzskými školami obchází strašák v podobě videí, které ukazují sekání hlav a vyzývají k teroristickým útokům. Případem se zabývá pařížská policie.
Před ruský soud putovali čtyři Tádžikové, kteří mají stát za pátečním masakrem na okraji Moskvy. Jeden se neprobral z bezvědomí, všichni vykazují známky brutálního mučení. ISIS odsoudil tvrdé zacházení s členy své skupiny a pohrozil novými útoky.
Poté, co v lednu Francie odvolala nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření k zemi, se k němu zase vrací. Tento krok činí po teroristickém útoku džihádistů v Moskvě.
S páskou přes oči a s monoklem přivedli ruští policisté k soudu muže, kteří mají mít na svědomí páteční masakr na okraji Moskvy. Dva z nich už úřady obvinili a hrozí jim doživotí.
Teroristé podle ruských úřadů chtěli využít své kontakty na Ukrajině a proto mířili k hranicím. Kyjev zase za útokem vidí ruské tajné služby.
Podobně jako v roce 2015 v pařížském Bataclanu, se i v Moskvě nyní útočilo v koncertním sále. A stejně jako tehdy, se i teď k činu přihlásil Islámský stát.
V Burkině Faso roste nestabilita. Při útocích na tři vesnice bylo popraveno asi 170 osob.
Situace v Mali se komplikuje. Tamní vojenská junta už nechce spolupracovat se separatisty ze severu země a společně s Nigerem a Burkinou Faso vystupuje z afrického společenství ECOWAS.