Nebezpečná přestřelka v Asii. Írán ostřeloval Pákistán, ten palbu opětuje
Íránsko-pákistánské vztahy se dostaly do hluboké krize poté, co Írán ostřeloval území svého souseda. Pákistán však začal palbu opětovat.
Íránsko-pákistánské vztahy se dostaly do hluboké krize poté, co Írán ostřeloval území svého souseda. Pákistán však začal palbu opětovat.
Na město Irbíl, což je centrum iráckého Kurdistánu, dopadly íránské rakety, protože právě zde je jedna z buněk izraelského Mosadu. Teherán ostřeloval i pozice Islámského státu v Sýrii.
Před dvaceti lety nastal definitivní pád Saddáma Husajna. 13. prosince 2003 padl do rukou Američanů, kteří jej dostali na popraviště.
Nejpozději do 16. dubna může ve Švédsku zůstat Iráčan, který v létě v ulicích Stockholmu pálil Korán. I přes nařízené vyhoštění však Skandinávii opustit nehodlá.
"Občané Izraele, jsme ve válce. A vyhrajeme,“ řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Židovský stát zahájil odvedenou akci.
Požár na svatbě v Iráku zabil nejméně 100 lidí a dalších 150 svatebčanů zranil. Pravděpodobnou příčinou byl ohňostroj.
Irácko-íránská válka neměla nakonec vítěze. Po jejím skončení Irák napadl dalšího ze sousedů, Kuvajt, což byl začátek konce šéfa Bagdádu Saddáma Husajna.
Iráčtí policisté zatkli muže, který na jedné z reklamních obrazovek v Bagdádu odvysílal pornografické záběry.
Pálení Koránu vzbuzuje negativní reakce nejen v dánských ulicích, ale zejména v zemích Blízkého východu. Ty proti liknavosti dánské vlády ohledně zákazu znesvěcení jejich náboženské knihy protestovaly.
Švédská ambasáda v Bagdádu se stala terčem útoku stovek muslimů. Těm se nelíbí, že skandinávská země toleruje pálení Koránu.