Vlny v praxi. Jediný odsouzený komunista si za srpnovou invazi odseděl 26 dnů
Ped 20 lety vyšel z vězení Karel Hoffmann, člověk, který v srpnu 1968 nechal přerušit rozhlasové vysílání. Dnes je jednou z hlavních postav Mádlova filmu Vlny.
Ped 20 lety vyšel z vězení Karel Hoffmann, člověk, který v srpnu 1968 nechal přerušit rozhlasové vysílání. Dnes je jednou z hlavních postav Mádlova filmu Vlny.
Byl to největší protest proti invazi vojska Varšavské smlouvy do Československa, ale zásah proti němu odstartoval normalizaci. Od začátku tehdejší protestů dnes uplynulo 55 let.
Jiří Mádl dnes na karlovarském festivalu představí svůj nový film Vlny. Ten bude v kinech pak k vidění od 15. srpna.
55 let už uplynulo od chvíle, kdy se na Václavském náměstí v Praze zapálil student filozofické fakulty Jan Palach. Jeho čin je dodnes považovaný jako odpor vůči okupaci Československa.
I po více než třiceti letech po smrti posledního komunistického prezidenta Gustáva Husáka si někteří slovenští politici připomínají jeho práci. Jedním z nich je i premiér Robert Fico.
Šumperk uctí někdejšího studenta své železniční průmyslovky Jana Zajíce, který se na konci šedesátých let upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
„Nevěříte žádné z parlamentních stran? Nezoufejte, pro vás je tu KAN!". Toto tvrdí slogan Klubu angažovaných nestraníků, ačkoliv se dnes na vládě podílí. Jeho minulost je však pohnutá
Dějiny se znovu přepisují. Mladí Rusové se dnes učí o velikosti Sovětského svazu nebo čtou obhajobu invazí do Maďarska i Československa.
Zbourat či nezbourat. Aktivisté by se rádi zbavili pomníku sovětské armádě v Litoměřicích, tamní radnice jej však strhnout nechce.
Zapálený komunista, stalinista a budovatel na jedné straně a disident a chartista na straně druhé. Život básníka Pavla Kohouta přiblíží nová divadelní hra.