OSN a Hamás? Izrael předkládá další důkazy o spolupráci úředníků a teroristů
Pod budovou úřadu OSN ve městě Gaza našla izraelská armáda datové centrum Hamásu. O ničem nevíme, hájí se vedení organizace UNRWA.
Pod budovou úřadu OSN ve městě Gaza našla izraelská armáda datové centrum Hamásu. O ničem nevíme, hájí se vedení organizace UNRWA.
Ještě včera Izrael za případný útok na Rafáh kritizovala řada zahraničních politiků. Úder se však dnes nad ránem stal skutečností a podle palestinských zdrojů zabil kolem 30 lidí.
Milion civilistů, kteří se z celého Pásma Gazy stáhli na jih k egyptským hranicím, jsou v dalším bezprostředním ohrožení. Izraelská armáda se chystá udeřit i tam.
Izrael je jen pár kroků od vítězství a rozhodně válku ukončovat nebude. Vyplývá to z vyjádření premiéra Benjamina Netanjahua, který odmítl žádosti Hamásu o příměří.
Jedenatřicet rukojmích, dosud zadržovaných v Pásmu Gazy, už nežije. Uvedlo to velení izraelské armády.
Agentuře pro palestinské uprchlíky docházejí peníze. Pokud nedojde k obnově financování, na konci tohoto měsíce končí. Organizace je podezřelá ze spolupráce s teroristickým hnutím Hamás.
Agentura OSN pro palestinské uprchlíky pracuje na Blízkém východě už 70 let, v posledních dnech na nich ale ulpívá podezření ze spolupráce s Hamásem. Přesto možná dostane Nobelovu cenu za mír.
Izrael čelí kritice, že útočí na nemocnice a jiná zdravotnická zařízení. Skrývají se tam teroristé a vy to ignorujete, brání se Jeruzalém a ukazuje na Světovou zdravotnickou organizace, že se situací nic nedělá.
Rukojmí, které už přes 100 dní zadržuje palestinský Hamás mají šanci na propuštění. Izrael výměnu za to nabízí dvouměsíční příměří.
Nejtěžší boje se v těchto dnech přesunuly k městu Chán Júnis. Hamás by chtěl vyhlášení příměří a rozhodnutí o osudu Pásma Gazy nechat na palestinském lidu. To však Izrael odmítá, ačkoliv takové řešení prosazují i Spojené státy.