Voda v moři u Británie je jako kafe. Není to dobrá zpráva pro klimatology
Úbytek ledu z ledovců, prudké bouřky, úhyn ryb, to jsou důsledky nebývale vysoké teploty moře u Velké Británie. Voda už nyní dosahuje srpnových hodnot.
Úbytek ledu z ledovců, prudké bouřky, úhyn ryb, to jsou důsledky nebývale vysoké teploty moře u Velké Británie. Voda už nyní dosahuje srpnových hodnot.
Antarktida začíná mít podobný problém jako Arktida, začíná jí také ubývat mořského ledu. Vědci situaci sledují se znepokojením.
Při spalování uhlí docházelo k emisím nečistot, které bránily slunečnímu záření ohřívat Zemi ještě více. S čistějším vzduchem globální oteplování zrychluje.
Příštích pár let bude pravděpodobně pěkné horko. El Niňo začal působit na vodu ve světovém oceánu.
Podle nového výzkumu by už v roce 2030 mohla nastat situace, kdy v září na Arktidě nebude žádný led.
Náhlý nárůst teplot světových oceánů děsí vědce. Podle nich může tento úkaz negativně ovlivnit globální oteplování naší planety. Posílí hurikány a odnést to může i mořský život.
Maso vyrobené strojem, chutí i vzhledem těžko rozpoznatelné od pravého. Španělský startup začal se sériovou výrobou rostlinných náhražek, které vypadají přesně jako hovězí steaky.
Vyšší teploty způsobují tání permafrostu, věčně zmrzlé půdy, a mohou oživit viry, které se po desítkách tisíc let spánku můžou stát hrozbou pro zdraví lidí i zvířat.
David Malpass , který schytával kritiku za postoj ke klimatické změně, předčasně opustí post v čele Světové banky.
Výstřel z Měsíce – tak se jmenuje nová teorie, která má s pomocí měsíčního prachu vytvořit účinný štít před slunečním zářením a zabránit tak oteplování Země.