Japonsko vrací jádro k Fukušimě. Nový reaktor má být odolnější vůči tsunami
Japonci se jaderné energetiky nevzdávají. Dnes spustili nový reaktor nedaleko Fukušimy.
Japonci se jaderné energetiky nevzdávají. Dnes spustili nový reaktor nedaleko Fukušimy.
Japonské úřady hlásí, že ostrov Kjúšú postihlo silné zemětřesení. Obyvatelé se připravují na tsunami.
Japonské východní pobřeží bývá častým místem zemětřesení. Dnes zasáhlo stejnou oblast, kde před 13 lety způsobilo jadernou katastrofu.
Dobré elektrárny jsme si odstavili a nyní za hranicemi vyroste něco třeba se špatnými stavebními standarty, tvrdí Němci. Bavorům se nelíbí dostavba tří nových bloků Temelína.
Už skoro padesát obětí evidují japonské úřady v souvislosti se zemětřesením, které ostrov Honšú postihlo v první den tohoto roku. Číslo ještě zdaleka není konečné.
Úřady se snaží přijít na příčinu úhynu stovek tun sardinek a makrel, které moře vyplavilo na pobřeží ostrova Hokkaidó nedaleko rybářského přístavu Hokodate. Spekuluje se o úniku radioaktivní vody z jaderné továrny Fukušima.
Obyvatelé pobřežních oblastí ostrova Honšú a souostroví Izu dostali od japonských úřadů varování před možnou vlnou tsunami. Oblast totiž postihlo zemětřesení.
Japonci se postupně vracejí k jaderné energetice v plném rozsahu, navzdory tomu, co se před 12 lety stalo ve Fukušimě. Nově spustili druhý blok elektrárny Takahama.
Upravenou odpadní vodu začne zaplavená jaderná elektrárna Fukušima vypouštět 24. srpna. Dochází místo k jejímu skladování.
Už koncem tohoto měsíce chce začít Japonsko vypouštět kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima do vod Tichého oceánu. V jihokorejském Soulu se proti tomu protestovalo.