V Británii odkryli paleontologové koridor dinosauřích stop
Donedávna to byl jen vápencový lom. Nyní je z místa největší paleontologické naleziště v zemi.
Donedávna to byl jen vápencový lom. Nyní je z místa největší paleontologické naleziště v zemi.
Vědci objevili shodné dinosauří stopy na dvou kontinentech, které dnes odděluje tisíce kilometrů oceánu. Tento nález dokládá, že dinosauři kdysi mohli volně přecházet mezi dnešní Afrikou a Jižní Amerikou.
Kostra stegosaura byla vydražena za rekordních 45 milionů dolarů.
Zuby jako nože, tlama s gigantickým stiskem a obrovské tělo – tak pravděpodobně vypadal vodní plaz žijící v období třetihor přibližně před 66 miliony lety. Jeho fosilii objevil tým paleontologů v Monaku.
O fosílii nalezené v Novém Mexiku si několik desítek let vědci mysleli, že patřila Tyrannosauru rexovi. Teď se ukázalo, že se jedná o jeho předchůdce, který žil mnohem dřív.
Tým amerických paleontologů objevil ve vápencové jeskyni v Oklahomě zachovalou fosilii kousku nejstarší kůže na světě. Podle odborníků patří plazovi, který žil na Zemi před dinosaury, a je stará téměř 300 miliónů let.
Paleontologové z Británie objevili u pobřeží Dorsetu obrovskou lebku mořské nestvůry, která žila na naší planetě před sto padesáti miliony lety. Jde o jednu z nejzachovalejších nalezených fosilií mořského dravce pliosaura.
Výrobna atrap dinosaurů se zatím v Plzni stavět nezačala. Proti ní se totiž vyslovila řada lidí, kteří se obávají úniku nebezpečných látek do ovzduší a zahuštění kamionového provozu.
Zkamenělé pozůstatky dosud neznámého druhu dinosaura se našly na britském ostrově Wight. Poslední nově nalezený druh tu identifikovali před téměř 160 lety. Nejnovější exemplář patří do stejné rodiny ankylosaurů. Měl obrněný krunýř a byl to býložravec.