Německo začíná s demolicí průmyslu. Zelená politika vyhání výrobu ze země
Německé firmy označují současnou vládní energetickou politiku, jako jízdu do tunelu bez světla na konci. Řada z nich hrozí odchodem do jiných zemí.
Německé firmy označují současnou vládní energetickou politiku, jako jízdu do tunelu bez světla na konci. Řada z nich hrozí odchodem do jiných zemí.
Vývoj české ekonomiky obyvatele stresuje. Nejvíce na ně dopadají rostoucí náklady na bydlení, vysoké ceny energií, ale i dozvuky dvouciferné inflace.
Pro české firmy jsou náklady na energie klíčové a výrazně ovlivňují jejich schopnost investovat.
Kdo hledá levnějšího dodavatele energií, může se obrátit na Energetický regulační úřad. Na jeho stránkách najde chytrý srovnávač nabídek s funkcí čtení dat přímo z faktury.
ČEZ zlevní energie s fixací už v dubnu. Domácnosti v průměru ušetří přes 1 300 korun ročně.
Německo je na tom hůř než Jihoafrická republika, tvrdí britský deník. Berlín přiznává, že jeho ekonomika letos poroste o pouhá 0,2 procenta.
Pražská plynárenská od března zlevní dodávky energií.
Nezdravé německé ekonomice zasazuje další ránu tradiční firma Miele. Ta se stěhuje za lepšími podmínkami do Polska.
Energetický regulační úřad zmírnil navýšení regulovaných cen elektřiny. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti se zvýší o 65,7 procent, u plynu o 38,8 procent. Domácnosti i velkoodběratelé navýšení cen pocítí.
Podle Svazu průmyslu a dopravy jsou české firmy ohroženy v konkurenceschopnosti kvůli nárůstu cen energií. Svaz jedná s vládou o případných opatřeních.