Bitva v ulicích Essenu. Policie proti odpůrcům AfD nasadila slzný plyn
Údajně ze strachu kvůli ohrožení demokracie protestují lidé v německém Essenu proti sjezdu strany AfD. Na místě zasahuje policie, která očekává gradaci násilností.
Údajně ze strachu kvůli ohrožení demokracie protestují lidé v německém Essenu proti sjezdu strany AfD. Na místě zasahuje policie, která očekává gradaci násilností.
Další zemí, kde proevropské vládní strany dostaly na frak, je Německo. Vítězem jsou konzervativci, následování krajní pravicí.
Angela Merkel nechávala vozit uprchlíka do Německa, Olaf Scholz je bude posílat zpět. Vražda policisty v Mannheimu otevřela téma deportací.
Ačkoliv je AfD druhou nejsilnější stranou v Německu, současná předvolební kampaň se jí nepovedla. Odstoupili z ní totiž, pod tíhou řady afér, oba lídři.
Francouzští a němečtí politici, kteří se shodně řadí ke krajní pravici, se rozcházejí. Důvodem jsou benevolentní výroky německé AfD o nacistické SS.
Případ Petra Bystroně začíná dostávat kriminální charakter. Poslanec byl zbaven imunity a do jeho bytu krátce nato vtrhla policie.
Krajně pravicová strana AfD ráda používá odkazy na nacistickou dobu. Získává si tím radikálnější příznivce, ovšem je trnem v oku úřadům, háklivých na tuto epizodu německých dějin.
Strana AfD si našla baštu v bývalém NDR, ale úspěchy začíná zaznamenávat i v dalších místech Německa. Zejména tam, kde se stupňují problémy s přistěhovalci.
Do voleb do Evropského parlamentu zbývá ještě měsíc, ale v Německu je už horká půda. Kandidáta SPD zmlátili útočníci tak, že skončil v nemocnici, jiní výtržníci pak napadli stánek opoziční AfD.
Kauza olomouckého rodáka Petra Bystroně se obrací proti němu. Jde o další ze afér, které ukazují, že strana AfD působí protisystémově. Je však stále druhou nejsilnější politickou silou v Německu.