sobota 18. května 2024

Sparta porazila Slovácko a drží si náskok ve skupině o titul

Sparta zvládla první nadstavbové utkání a porazila Slovácko 2:4. Dva góly si připsal Kuchta, vítěznou branku vstřelil Haraslín.

Střelec vítězného gólu Lukáš Haraslín.

• Střelec vítězného gólu Lukáš Haraslín.

Sparta v neděli vstoupila do nadstavbové části Fortuna ligy. Ve skupině o titul má obhájce náskok čtyř bodů na městské rivaly ze Slávie a může tak o svém úspěchu sám rozhodnout. První krok za obhajobou udělali svěřenci Briana Priskeho na hřišti Slovácka, které mezi elitní šestici proklouzlo na poslední chvíli.

V Uherském Hradišti už po půl hodině hry vedli hosté, když se dvakrát po skvělém úniku trefil Jan Kuchta. Jenže Kim Seung Bin dokázal ještě před poločasem náskok Pražanů snížit.

Povzbuzeni kontaktním gólem vstoupili domácí do druhého poločasu lépe, přesto to byli Sparťané, kdo se v 63. minutě radoval. Lukáš Haraslín totiž po prudké přihrávce od Laciho zaskočil gólmana Fryštáka ranou k bližší tyči.

V 72. minutě vrátil fanouškům Slovácka naději Vlastimil Daníček, který proměnil trestný kop nařízený za hru rukou.

Závěr utkání ovšem patřil jednoznačně hostům, což potvrdil kapitán Ladislav Krejčí, když v nastaveném čase také z penalty upravil skóre na končených 2:4.

Spartu čeká příští sobotu poslední letošní derby se Slávií, v němž se může velmi přiblížit vytoužené obhajobě mistrovského titulu. Ve zbylých dvou utkáních skupiny o titul porazila Slavia Baník vysoko 5:1 a Plzeň Mladou Boleslav 3:0.

Autor: Ota Černý