pondělí 20. května 2024

Sparta je v semifinále

Sparta postoupila po čtvrtém čtvrtfinálovém utkání do semifinále. Poslední zápas vyhrála 5:2.

Hráči Sparty oslavují gól

• Hráči Sparty oslavují gól

Pražská Sparta vstoupila do utkání skvěle. Už ve 2. minutě vstřelila první gól. V situaci dva na jednoho se prosadil Jan Buchtele. Ve 13. minutě přidal další sparťanský gól Aaron Irving, ke kterému se šťastně odrazil puk a ten tvrdou střelou překonal gólmana Krále.

Druhá třetina začala opatrněji než ta první. V polovině utkání vstřelil kontaktní gól Jaromír Peréz, který vymetl levou šibenici brankáře Kováře, 1:2. Jen dvě minuty poté vyrovnal na 2:2 Jakub Rychlovský.

Sparta rozhodla o svém postupu do semifinále v poslední dvacetiminutovce, ve kterých vstřelila tři branky. Nejprve vrátil Spartě vedení Forman, o pět minut později zvyšoval na dvougólový náskok Horák a pátý sparťanský vstřelil do prázdné branky opět Forman.

Sparta postoupila do semifinále, když vyhrála sérii nad Libercem 4:0.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC SPARTA PRAHA 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 30. Pérez (Vlach), 32. Rychlovský (A. Najman, Faško-Rudáš) – 2. Buchtele (Forman, Krejčík), 13. Irving (D. Vitouch), 48. Forman (Chlapík), 53. Horák (Mikliš, Chlapík), 59. Forman (O. Najman)