čtvrtek 19. září 2024

Slavia veze z Liberce cenné tři body po parádní trefě Dioufa

Slovan poprvé v sezoně před rekordní návštěvou prohrál, Slavia ve třech duelech ještě neinkasovala

Vítězná trefa. Souboj pod Ještědem rozhodla povedená střela slávisty Dioufa.
Zdroj: profimedia

• Vítězná trefa. Souboj pod Ještědem rozhodla povedená střela slávisty Dioufa.
  • Zdroj: profimedia

Úvodní duel třetího kola Chance ligy pod Ještědem před devítitisícovou návštěvou zvládla lépe pražská Slavia, která porazila domácí Liberec 1:0 výstavním gólem Dioufa ze 40. minuty.

Ambiciózní Slovan si vytvořil první šanci v 10. minutě. Hlavatý vyzval Nyarka, jeho střelu na zadní tyč ale Kinský vytěsnil. Po půlhodině hry šel na druhé straně zprava na Bačkovského Provod, gólman Liberce jeho kličku vystihl.

Ve 39. minutě zasahoval Bačkovský při střele Prebsla, po následném rohu však neměl šanci při parádní trefě Dioufa zpoza vápna.

Těsně před koncem poločasu ještě tvrdě vypálil domácí Icha, jeho projektil ale mířil jen doprostřed slávistické brány.

Ve druhé části byla hra rozkouskovaná a Slovan už neměl příležitost k vyrovnání.