NASA pokračuje v programu CLPS (Commercial Lunar Payload Services), v jehož rámci komerční společnosti, jako Astrobotic a Firefly Aerospace, dopraví na Měsíc vědecké přístroje. Ty budou zkoumat měsíční geologii, testovat technologie pro budoucí lidské mise a mapovat prostředí našeho přirozeného satelitu.
Japonsko mezitím vyšle v lednu misi M2/Resilience s mikro-roverem na Měsíc. Tento projekt bude testovat nové navigační technologie a zkoumat možnost získávání kyslíku a vodíku přímo z měsíčního povrchu.
V únoru se do vesmíru vydá SPHEREx, observatoř NASA zaměřená na infračervené záření. Jejím cílem je vytvořit mapu vesmíru obsahující data o stovkách milionů galaxií a hvězd. Tato mise by mohla odpovědět na zásadní otázky o vzniku galaxií a distribuci vody ve vesmíru.
Evropská kosmická agentura (ESA) chystá na třetí čtvrtletí první let svého opakovaně použitelného kosmického letounu Space Rider. Ten bude provádět experimenty v mikrogravitaci a testovat technologie pro budoucí mise.
Čína v květnu zahájí misi Tianwen-2, která má za úkol přinést vzorky z asteroidu Kamoʻoalewa a prozkoumat kometu v pásu asteroidů. Tyto studie mohou přinést nové poznatky o vzniku sluneční soustavy a možném původu vody na Zemi.
Rok 2025 bude také ve znamení průletů kosmických sond. NASA, ESA i další agentury využijí gravitační asistence Marsu, Venuše a Země k urychlení svých misí. Například mise BepiColombo se přiblíží Merkuru, zatímco JUICE zamíří k Jupiterovým měsícům, kde bude zkoumat možnost existence života.