sobota 27. července 2024

Edmonton nasázel Vancouveru pět gólů. O postupujícím rozhodne sedmý zápas

Hokejisté Edmontonu vyhráli na domácím ledě nad týmem Vancouveru 5:1 a vynutili si rozhodující sedmé utkání. Filip Hronek si připsal bod za asistenci.

Filip Hronek v souboji s Evanderem Kanem

• Filip Hronek v souboji s Evanderem Kanem

O posledním postupujícím do finále Západní konference rozhodne sedmý zápas. Šestý duel mezi Edmontonem a Vancouverem vyzněl lépe pro hráče Oilers a po debaklu 5:1 srovnali stav série na 3:3.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Dylan Holloway, kterému nahrávali dvě největší edmontonské hvězdy Leon Draisatl a Connor McDavid. K jedinému gólu Canucks přispěl český obránce Filip Hronek, který asistoval u branky Nilse Hoglandera. Švédský hokejista srovnával stav utkání na 1:1. Poté už skórovali jen hráči Edmontonu a to hned čtyřikrát. Ve druhé třetině se trefili Zach Hyman a Evan Bouchard, čtvrtý a pátý gól vstřelili Ryan Nugent-Hopkins s Evanderem Kanem.

Vítěz sedmého souboje postoupí do finále Západní konference, ve kterém se utká s Dallasem Stars.

EDMONTON OILERS – VANCOUVER CANUCKS 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Holloway (Draisaitl, Bouchard), 28. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 32. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 44. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 54. E. Kane (Draisaitl) – 11. Höglander (E. Pettersson, Hronek)

STAV SÉRIE: 3:3

Zdroj: nhl.com