Planeta K2-18 b by podle pozorování vesmírným dalekohledem Jamese Webba mohla mít vhodné podmínky pro život. Teleskop objevil přítomnost metanu a oxidu uhličitého na této exoplanětě, která je 8,6 krát větší než Země. Vědci předpokládají, že by se mělo jednat o planetu bohatou na vodík. K2-18 b se nachází v obyvatelné zóně, což znamená, že vzdálenost od hvězdy může umožnit existenci vody na jejím povrchu.
Přítomnost sloučeniny dimethylsulfid (DMS) na planetě také vede výzkumníky k domněnce, že na planetě může existovat život, protože DMS v atmosféře Země vytvářejí fytoplanktony, mořské řasy, které poskytují potravu mořským tvorům a jsou vytvářeny slunečním světlem. Dosud byly provedeny pouze dvě pozorování K2-18 b, ale další pozorování jsou v plánu.
🆕 Carbon-bearing molecules including methane and carbon dioxide have been discovered in the atmosphere of the habitable zone exoplanet K2-18 b by a team of astronomers using data from Webb. K2-18 b is 8.6 times as massive as Earth, and orbits a cool dwarf star. 💫 🧵👇 pic.twitter.com/4Wk3LCfnuY
— ESA Webb Telescope (@ESA_Webb) September 11, 2023