sobota 4. května 2024

Liberec zaskočil favorita a z Plzně veze všechny body

Nečekaný výsledek přineslo sobotní utkání 26. kola Fortuna ligy, v němž fotbalisté Plzně doma podlehli Liberci 1:3.

Plzeňský kapitán Lukáš Hejda v souboji.

Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

• Plzeňský kapitán Lukáš Hejda v souboji.
  • Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

V sobotním odpoledním utkání Fortuna ligy přivítali fotbalisté Plzně tým Liberce. Aktivnější byli v prvních minutách domácí, ale Vydrův dobrý náběh za obranu přečetl Vliegen a branka z toho nebyla.

Na druhé straně zahrozil zpoza vápna Tupa, jeho prudkou střelu ovšem Jedlička vyrazil a Chaluš se při pokusu o dorážku dopustil faulu.

V nastavení prvního poločasu se po souboji Vydry s Ghalim domácí domáhali penalty, ale rozhodčí viděl situaci jinak. Góly tak začaly padat až ve druhé půli.

Jedlička nejprve dvakrát dobře zasáhl, ale na nacvičený signál Libereckých po rohovém kopu v 64. minutě už nedosáhl. Z branky se radoval obránce Matěj Chaluš. Plzeň dokázala rychle odpovědět, když Metsoko usměrnil za Vliegenova záda Klimentovu dorážku.

Jenže o pouhé dvě další minuty později už zase vedli hosté. Rozhodující branku si připsal Luka Kulenovič, když ve vápně vyskočil nejvýše a prudkou hlavičkou poslal míč o břevno do Jedličkovy sítě. Tentýž hráč pečetil výhru Liberce v 79. minutě, kdy prokličkoval mezi třemi hráči soupeře a z blízka překonal plzeňského gólmana.

V závěru se Plzeň tlačila do útoku, ale se výsledkem zápasu už nic nezmohla. Svěřenci Luboše Kozla tak ukončili 11 zápasů trvající plzeňskou sérii bez prohry.

Bohemians v souběžně hraném utkání porazili Jablonec 2:0 a Pardubice zvítězily na hřišti Olomouce 0:2.