Tři prodavačky zkolabovaly po konzumaci sušenek

Zapeklitý případ se podařilo rozluštit brněnským kriminalistům ze speciálního toxi týmu. Vše odstartovalo oznámení o náhlé nevolnosti hned tří prodavaček v samoobsluze potravin v brněnských Zábrdovicích.

marihuana

marihuana
Zdroj: Pixabay

  • marihuana
  • Zdroj: Pixabay

Stav žen se během pár chvil zhoršil natolik, že musely být hospitalizované v nemocnici na jednotce intenzivní péče, upadaly totiž i do bezvědomí. Až toxikologické vyšetření v nemocnici objasnilo, co kolaps tří žen způsobilo. Byla to akutní otrava omamnou látkou THC.
Policisté zjistili, že do prodejny toho dne přišli dva muži nakupovat suroviny k pečení. Do obchodu se později vrátili a prodavačky pohostili upečenými sušenkami. Jenže do sladkého pečiva navíc přidali i marihuanu. To samozřejmě prodavačky nevěděly a sušenky s chutí snědly. Pokrm u nich potom vyvolal popsané obtíže.

Kriminalisté po podezřelých dlouho pátrali, dvojice mužů jakoby zmizela. Pracovali proto i s verzí, že to mohou být cizinci. A to se nakonec potvrdilo, v Brně se totiž zdržovali jako příležitostní dělníci. V květnu se je podařilo vypátrat a dopadnout. Teď je čeká soud, zpovídat se budou z otravy tří prodavaček.

Autor: Andrea Jančová
Zdroj: Policie České republiky

Související

Brno,_Jiráskova_str
Domácí

Brno usilovalo o památkové zóny. Když je získalo, chce je zrušit

horkovod
Domácí

Už žádný plyn. V Brně bude topit horkovod přímo z Dukovan

Karviná se vrací do ligy.
Fotbal

Brno spadlo, Karviná se vrátila

Kapitáni Zlína a Brna Václav Procházka a Jakub Řezníček před minulým vzájemným utkáním.
Fotbal

Duel Brno–Zlín rozhodne o padáku