sobota 18. května 2024

Karlovy Vary sestřelily Spartu z čela extraligy, Kladno protáhlo černou sérii

Ve 38. kole Tipsport extraligy Sparta doma podlehla Karlovým Varům a uvolnila tím čelo extraligy rivalům z Pardubic. Kladno prohrálo už poosmé v řadě.

Sparta podlehla Českým Budějovicím

• Sparta podlehla Českým Budějovicím

RYTÍŘI KLADNO – BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Hokejisté Kladna v nedělním utkání Tipsport extraligy prohráli už poosmé v řadě. Tentokrát si na ně došlápli České Budějovice, jejichž kapitán Milan Gulaš zaznamenal dva góly.

Branky a nahrávky: 30. Gulaš (Kondelík, Harris), 44. Gulaš (Kondelík), 45. Hovorka (F. Přikryl, Valský).

HC SPARTA PRAHA – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Sparta překvapivě podlehla jedenáctým Karlovým Varům 1:4, když jediný gól Pražanů vstřelil v první třetině Krejčík. Západočeši na druhé straně dokázali skórovat čtyřikrát. Sparta tak musela uvolnit místo na čele extraligy Pardubicím.

Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Sobotka, Němeček) – 4. Kofroň, 35. Černoch (Plutnar), 48. Kružík, 60. O. Procházka.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA LITVÍNOV 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Jednoznačným výsledkem skončilo utkání Vítkovic s Litvínovem. Výhru domácích 5:1 dirigoval kapitán Dominik Lakatoš, který si připsal gól a dvě asistence. Jedinou branku hostů zaznamenal až ve třetí třetině Hlava.

Branky a nahrávky: 14. Vondráček, 32. Kalus (Auvitu, Lakatoš), 36. Peterek (Šoustal, Percy), 46. Lakatoš (Fridrich, Auvitu), 53. Chlán (Fridrich, Lakatoš) – 53. Hlava (Jaks, Kirk).