Přesná střelba byla důležitější než relativně pomalý běh.

Jessica Jislová v cíli.
Zdroj: ČTK / Pavlíček Luboš

• Jessica Jislová v cíli.
  • Zdroj: ČTK / Pavlíček Luboš

Vytrvalostní závod na mistrovství světa v biatlonu se z Češek nejvíce povedl Jessice Jislové. Ze čtyř domácích závodnic běžela nejpomaleji, ale trefila 19 z 20 terčů. Díky tomu skončila dvanáctá.

„Dneska si to všechno sedlo. Měla jsem i hodně fajn lyže,“ pochvalovala si v cíli po svém nejlepším závodu na vrcholných akcích.

V rychlosti běhu i střelby byla shodně čtyřicátá. V přesnosti střelby však skončila dělená sedmá a to se stalo klíčem k úspěchu.

Plus jí samozřejmě pomohlo publikum, které bylo – jako obvykle v Novém Městě na Moravě – vynikající. „Jsem ráda, že tady bylo tolik fanoušků, kteří mě hnali dopředu. A ten dojezd do cíle je tu skvělý,“ komentovala to Jislová.

Česká hvězda Markéta Davidová skončila vinou tří chyb na střelnici dvacátá. Nejvíc ji štvala poslední rána. „Měla jsem ji odložit,“ zkušeně řekla mistryně světa z vytrvalostního závodu v roce 2021.

Vyhrála Italka Vittozzi, druhá byla Němka Hettich-Walz a třetí Francouzka Simon.

Autor: Jakub Holý