Dodnes se diváci s Josefem Větrovcem ve filmu i v televizní tvorbě. Svého času se jednalo o velmi obsazovaného herce a bylo by nespravedlivé tvrdit, že mu k tomu pomohla pouze politická angažovanost. Plzeňský rodák Větrovec, který se v západočeské metropoli narodil 5. března 1922, tedy přesně před 102 lety, byl sice celý život zapáleným komunistou, ale také charismatickým a nezaměnitelným hercem. Jeho role předsedy JZD v dodnes reprízovaném seriálu Chalupáři, náčelník pražské kriminálky Pavlásek z 30 případů majora Zemana nebo četník Ulč z televizní minisérie Byl jednou jeden dům jsou sice nejznámější, ale zdaleka ne jedinou ukázkou jeho hereckého umění.
„Pan Větrovec byl profesionál každým coulem, přišel o půl hodiny dřív, roli nastudovanou, plně soustředěný, hlasově přesně trefil barvu hlasu postavy na plátně, tudíž práce s ním byla požitkem. Prostě Pan Herec,“ řekl o něm před časem režisér Zdeněk Troška. Větrovec proto dostával i řadu příležitostí v divadle, kdy byl dokonce dlouholetým ředitelem Divadla E. F. Buriana, nebo v dabingu. Nezapomenutelná je jeho práce na filmech s francouzským hercem Jeanem Gabinem.
Po Sametové revoluci ale Větrovec z filmu i televizní obrazovky zmizel, protože mu byla vyčítaná zejména účast na zásahu proti dělníkům z plzeňské Škodovky, kteří v roce 1953 protestovali proti měnové reformě. Vadila i jeho stranická příslušnost, protože aktivním komunistou byl už do roku 1945. Poslední roli mu dal Zdeněk Troška v roce 1994 v pohádce Princezna ze mlejna. Větrovec zemřel o osm let později ve věku 79 let.