Česká biatlonistka se posunula ze 46. místa až na konečné 11.

Markéta Davidová.
Zdroj: Petr Slavík / Český biatlon

• Markéta Davidová.
  • Zdroj: Petr Slavík / Český biatlon

Skokankou dne se při stíhacím závodu biatlonistek v rámci světového poháru v německém Ruhpoldingu stala Markéta Davidová. Díky nejlepšímu čistému času se posunula ze 46. pozice na startu až na výslednou 11. Neminula ani jeden z dvaceti terčů.

„Sedlo si to. Na trati jsem se cítila líp než v předešlých závodech, povedlo se mi udržet koncentraci a dělat to, co mám a umím,“ komentovala světová šampionka svůj brilantní výkon.

Trenér Egil Gjelland okomentoval její návrat do mistrovské formy slovy: „Biatlon je docela jednoduchý, když si věříte a víte, čeho jste schopní.“

Lucie Charvátová vystartovala jako osmá a většinu závodu byla stejně přesvědčivá jako o den dříve ve sprintu. V jednu chvíli dokonce vedla. Při poslední střelbě ale trefila jediný terč a dojela 25.

Šestnáctá skončila s jednou chybou na poslední střelecké položce Tereza Voborníková a 28. se třemi omyly Jessica Jislová.

Světový šampionát v Novém Městě na Moravě začne už za tři týdny.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: biatlon.cz