sobota 21. září 2024

Chorý úřadoval a Slavia zničila v Edenu Plzeň. Vydřenou výhru slaví Baník

Baník otočil duel v Teplicích a vyhrál 3:2. Tři body slaví i Karviná a Hradec Králové.

Tomáš Chorý.
Zdroj: profimedia

• Tomáš Chorý.
  • Zdroj: profimedia

V hitu 9. kola fotbalové Chance ligy Viktoria v Edenu ztrácela už po 10. minutách, kdy rozjásal tribuny Bořil. A pro Západočechy bylo do konce první půle ještě hůř. V nastavení nejprve gólman Tvrdoň stáhl v šestnáctce Chytila a penaltu proměnil Tomáš Chorý, bývalá opora Viktorie se trefila do sítě svého bývalého v prvním vzájemném zápase po třaskavém letním přesunu.

A když za chvíli skóroval další bývalý hráč Viktorie Lukáš Provod, byli hosté zralí na ručník. O přestávce vystřídali gólmana, ale sešívaní si výhru zkušeně pohlídali.

Baník Ostrava slaví první venkovní zisk od letošního dubna. Tříbodovou kořist na půdě Teplic trefil Ewerton, domácí v nastavení jen korigovali na 2:3. V dalších dvou duelech uspěli domácí - Karviná přetlačila gólem Vechety Jablonec 1:0 a Hradec Králové smázl Slovácko 3:0.