pondělí 13. května 2024

Češky nestačily na Portugalky

Česká ženská fotbalová reprezentace prohrála v přípravném utkání s Portugalskem 1:3. Jediný český gól vstřelila Khýrová.

Fotbalistky před utkáním s Portugalskem

Zdroj: @ceskarepre_cz

• Fotbalistky před utkáním s Portugalskem
  • Zdroj: @ceskarepre_cz

Česko vstoupilo do utkání nešťastně. Dominika Huvarová se snažila odehrát míč do bezpečí, ale místo toho trefila Anu Capetu, která umístila balon do české sítě. Češky prohrávaly už po dvou minutách o jeden gól. O tři minuty později bylo ještě hůře. Po rychlé kombinaci domácích hráček šly Portugalky už do dvougólového vedení. Češky špatný vstup do utkání rozhodil a v prvním poločasu se nedostaly k přímé střele na portugalskou branku.

Ani vstup do druhého poločasu nevyšel českým hráčkám podle plánu. V 54. minutě měly Češky velké štěstí při pokusu Capety. Její střela mířila do břevna a následná hlavička Encarnação mířila tamtéž. Portugalky se potřetí prosadily dvacet pět minut před koncem. Joana Marchão skórovala za hranicí vápna z přímého kopu.

Češky se prosadily v závěru zápasu. Sedm minut před závěrečným hvizdem snížila pěknou střelou do šibenice Michaela Khýrová. Svěřenkyně Karla Rady prohrály v přípravném zápase s Portugalskem o dvě branky.

PORTUGALSKO – ČESKO 3:1

Branky: 2. Capeta, 5. Mendes, 75. Marchão – 83. Khýrová