Češi si čtvrtfinále nezahrají, domů je poslal Gandelman

V souboji o postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy U21 porazil Izrael Česko 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Omri Gandelman.

Češi na Izraelce nestačili

Zdroj: Facebook Česká Fotbalová reprezentace

• Češi na Izraelce nestačili
  • Zdroj: Facebook Česká Fotbalová reprezentace

Utkání mezi výběrem Izraele a Česka na mistrovství Evropy jedenadvacítek bylo pro oba celky rozhodující. Svěřencům trenéra Suchopárka stačilo k postupu do čtvrtfinále remizovat, zatímco Izraelci potřebovali vyhrát.

První poločas nepřinesl mnoho fotbalové podívané a našim se nepodařilo ani jednou ohrozit soupeřovu branku. Komplikací navíc bylo vynucené střídaní sparťanského obránce Martina Vitíka, který si v 10. minutě natáhl sval.

Po změně přestávce dostali naši důrazné varování, když v 55. minutě po straně pláchnul Turgeman, ale síť provětral naštěstí jen zvnějšku. V 63. minutě konečně vystřelili na bránu i v červeném hrající Lvíčata. Přízemní střela Adama Gabriela ale patřila spíš do kategorie propagačních.

Do závěrečné čtvrthodiny Izraelci vystupňovali svůj tlak a v 82. minutě přišla pro Čechy studená sprcha. Po nedůrazném bránění ve vápně se míč dostal k Omrimu Gandelmanovi a ten jedinou brankou utkání poslal svůj tým do čtvrtfinále.

„Je to pro nás velké zklamání. V zápase jsme byli zbytečně zalezlí a zbrklí,“ hledal po zápase jen těžko slova kapitán týmu Filip Kaloč.