Běžkařská štafeta vystrčila růžky

Češi vybojovali desáté místo. Tak vysoko nebyli dlouhých pět let.

Michal Novák táhne celou skupinu.

• Michal Novák táhne celou skupinu.

Takový výsledek tu nebyl od olympiády v roce 2018, a ve světovém poháru dokonce ještě o dalších pět let déle. Česká štafeta běžců na lyžích si výborným výkonem ve švédském Gällivare vysloužila desátou příčku.

„Kdyby to bylo ještě lepší, tak budeme ještě radši, ale musíme být realisti. Desáté místo je velmi dobré,“ řekla hvězda Michal Novák. Právě on závod rozjel a nic neztratil, naopak dokonce často táhl celou skupinu.

Adam Fellner se na druhém úseku držel v kontaktu s elitou přibližně polovinu ze 7.500 metrů. Pak se propadl na desátou pozici, kterou Tomáš Lukeš a Luděk Šeller udrželi.

„Myslím, že každý z nás podal odpovídající výkon,“ hodnotil Novák závod, jejž vyhráli Norové. Za desáté místo byl moc rád, i když se snažil dělat všechno pro to, aby Česko bylo ještě lepší.

„Cítil jsem se na to, že kdybych měl víc místa, tak bych se to pokusil víc natáhnout a balík roztrhat. Jenomže trať byla hodně úzká a ohraničená,“ poznamenal.

Autor: Jakub Holý