sobota 18. května 2024

37. kolo TELH: Debakl Vítkovic v Brně a obrat Pardubic ve Varech

V pátek se odehrálo už 37. kolo Tipsport extraligy. Pardubice s novým hlavním trenérem otáčely zápas ze stavu 3:0 a Vítkovice v Brně dostaly sedm gólů.

Jan Sčotka a Jakub Flek slaví gól

• Jan Sčotka a Jakub Flek slaví gól

HC KOMETA BRNO – HC VÍTKOVICE RIDERA 7:1

Nevídanou kanonádu předvedli hokejisté Komety Brno v utkání s Vítkovicemi. Čtyřmi góly ve druhé třetině svého soupeře úplně rozložili a celkově vyhráli vysoko 7:1. Po třech bodech si připsali Jan Ščotka (1+2) a Jakub Flek (2+1)

Branky a nahrávky: 15. Pospíšil (Ščotka, Osburn), 23. Ekrt (Kratochvíl, Ďaloga), 28. Ščotka (Flek, Cingel), 31. Flek (Ščotka), 34. Osburn (Pospíšil, Moses), 42. Kohout (Moses, Kaňák), 44. Flek (Ďaloga, Zaťovič) – 41. Raskob (Lakatoš, Chlán).

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC DYNAMO PARDUBICE 3:4 pp

Po překvapivém odvolání Václava Varadi převzal trenérské otěže východočeského týmu Marek Zadina a hned si připsal výhru. I když s pořádnou zápletkou. Pardubice totiž na ledě Karlových Varů na začátku třetí třetiny prohrávaly 3:0. Ale díky gólům Košťálka, Pauloviče a Dvořáka si nakonec vynutili prodloužení, které po čtyřech minutách rozhodl Kaut.

Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. Rachůnek (Mikyska), 42. Jiskra (Rachůnek, Kangasniemi) – 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. Kaut (Sedlák).

HC OCELÁŘI TŘINEC – BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3 pp

Branky a nahrávky: 26. Nestrašil (M. Růžička), 34. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 35. M. Roman (Voženílek, M. Růžička), 61. M. Růžička (Voženílek, Smith) – 4. Kachyňa (Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš).

HC VERVA LITVÍNOV – RYTÍŘI KLADNO 4:3

Branky a nahrávky: 5. Abdul (Urban, D. Kaše), 20. Hlava (D. Kaše, Jaks), 37. Koblasa (Abdul), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) – 29. Tralmaks (Ticháček), 40. Ticháček (Melka), 52. Melka (M. Procházka).

BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 sn

Branky a nahrávky: 10. Fořt (Pyrochta, Skalický) – 14. Zámorský (Lev), rozhodující nájezd Šiler.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OLOMOUC 5:2

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Melancon), 27. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 34. Flynn (Hawryluk), 42. A. Najman (Melancon), 54. Vlach (Bulíř, Galvas) – 1. Navrátil (Anděl, Ondrušek), 1. Sirota.

MOUNTFIELD HK – HC SPARTA PRAHA 2:3 sn

Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pavelka), 54. Okuliar (Miškář, Blain) – 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (Horák, Chlapík), rozhodující nájezd P. Kousal.