Hladina moří neustále stoupá, zvedají ji tající ledovce
Hladiny moří a oceánů se za posledních přibližně dvacet let zvedly o téměř dva centimetry. Za alarmující výsledky mohou extrémně rychle tající ledovce.
Hladiny moří a oceánů se za posledních přibližně dvacet let zvedly o téměř dva centimetry. Za alarmující výsledky mohou extrémně rychle tající ledovce.
Tisíce stromů, keřů, zeleninových políček a vodních nádrží. Tak vypadá nejbližší okolí hlavního města afrického státu Burkina Faso. Hlavním cílem zeleného pásu kolem celého města je ochladit ho od extrémně vysokých teplot.
Evropský námořní sektor udělal pokrok v oblasti udržitelnosti, ale aby splnil klimatické a environmentální cíle EU, bude muset zvýšit své úsilí v následujících letech.
Nová studie ukazuje, jak lidmi způsobené klimatické změny přispěly k nejhorším požárům v historii LA, které si vyžádaly desítky obětí a zničily tisíce domů.
Vlny veder ohřály mořskou vodu u pobřeží Austrálie natolik, že zahubila několik desítek tisíc ryb. Ekologové se obávají, že přehřáté moře může způsobit i další mnohem větší kalamity.
Doba kdy byla ledová Arktida úložištěm obrovského množství uhlíku je pryč. Neustálým táním ledu a permafrostu se zásoby po tisíce let zadrženého CO2 nyní uvolňují ve velkém zpět do ovzduší. Planeta se tak dostává do začarovaného kruhu.
UNESCO a Světová meteorologická organizace (WMO) vyhlásily rok 2025 Mezinárodním rokem ochrany ledovců, aby upozornily na rychlý úbytek těchto neocenitelných zdrojů vody, které zásobují více než dvě miliardy lidí.
Nejpozději do roku 2090 možná i o pár desítek let dříve naši planetu čeká nejspíš obrovský pokles globální ekonomiky. Lidé po celém světě budou umírat na následky katastrof způsobených klimatickými změnami.
Světová meteorologická organizace (WMO) předpovídá, že rok 2024 bude prohlášen za nejteplejší rok v historii, což uzavírá desetiletí nevídaného oteplování způsobeného lidskou činností.
Evropské vody čelí stále větším problémům kvůli znečištění, změnám klimatu a nadměrnému využívání.