Pavel navrhuje vyvážet ukrajinské obilí do jiných zemí, tvrdí Výborný
Kroky vlády, která spěje k návrhu dohody se zemědělci, podpořil i prezident Petr Pavel. Podle něho by bylo možné ukrajinské obilí vyvážet spíše do třetích zemí.
Kroky vlády, která spěje k návrhu dohody se zemědělci, podpořil i prezident Petr Pavel. Podle něho by bylo možné ukrajinské obilí vyvážet spíše do třetích zemí.
Evropská unie ráda zemědělcům diktuje, jak mají vyrábět co nejvíc udržitelně a ohleduplně, a tedy s vysokými náklady. Škoda, že to samé nevyžaduje i od dovozců, tvrdí Agrární komora, jejíž členové jsou dnes zase v ulicích měst.
Na zásadní požadavky zemědělců vláda zatím nekývla. Drobnými ústupky ale už ukazuje, že je ochotná začít jednat.
Měli by být na poli, ale místo toho se chystají znovu demonstrovat. Zemědělci chtějí od vlády splnění svých požadavků a cílí na ministra zemědělství, prezidenta i premiéra. Od Petra Fialy se však zatím dočkali jen pojmenování kremelských přisluhovačů.
Forma demonstrací polských zemědělců je mnohem tvrdší než u českých kolegů. Poslední protesty se zvrhly v násilnosti.
Zatím to vypadá, že dohoda mezi vládou a zemědělci je ve hvězdách. Vláda nechce jednat pod nátlakem a ultimáty, rolníci ze svých požadavků nehodlají ustupovat.
Zemědělci protestují před Strakovou akademií, tedy před sídlem vlády. Mezi ně přišel i ministr zemědělství Marek Výborný, který však čelil nepřátelské atmosféře
Zemědělci se sešli na Letné, kde oficiálně začal jejich protest. Cílem je ministerstvo zemědělství i úřad vlády, kde se ještě před zahájením celé akce objevila halda hnoje.
Zemědělci oceňují, že se s nimi ministr Výborný snaží jednat, ovšem vláda mu podle nich hází klacky pod nohy. Svůj nesouhlas s její politikou přijedou dát do Prahy najevo už tento čtvrtek.
Zemědělci dali ministrovi Výbornému ultimátum. Pokud jej nesplní, bude se příští čtvrtek protestovat. Formu demonstrace chtějí připravit do úterka.