Další americký trest smrti. Poprava čeká střelce ze synagogy v Pittsburghu
Žádné doživotí, ale trest smrti. Americká justice tvrdě trestá útok na synagogu v Pittsburghu, po které zůstalo 11 mrtvých.
Žádné doživotí, ale trest smrti. Americká justice tvrdě trestá útok na synagogu v Pittsburghu, po které zůstalo 11 mrtvých.
V americkém státě Missouri byl popraven muž, který k smrti umlátil šestiletou dívku.
Padesát let uběhlo od chvíle, co Olga Hepnarová najela do skupiny lidí na zastávce. Trest smrti jí potvrdil i předseda tehdejší vlády Lubomír Štrougal.
Poprava, která se přesně před 73 lety uskutečnila na dvoře pankrácké věznice, završila politický monstrproces se Skupinou Milady Horákové. Kromě ní se oprátka utáhla kolem krku Oldřicha Pecla, Jana Buchala a Záviše Kalandry.
Přesně před 74 lety zemřel na popravišti generál Heliodor Píka. Vyvrcholil tím jeho léta trvající spor s vedením KSČ o sovětském vlivu na Československo.
„Považuji váš zločin za horší vraždy. Tím, že jste předali Rusům atomovou bombu, zavinili jste komunistickou agresi do Koreji. Svou zradou jste fakticky narušili chod dějin na úkor naší země," řekl Rosenbergovým soud a poslal je na popraviště.
Posledním, komu se na našem území kolem krku stáhla oprátka, byl Horehronský rozparovač Štefan Svitek. Z jeho řádění z konce října 1987 dodnes běhá mráz po zádech.
31. května 1950 začal u pražského soudu proces se skupinou Milady Horákové. Výsledkem byly čtyři tresty smrti. Milost odsouzeným odmítl prezident Klement Gottwald udělit, i když za ně orodoval i Albert Einstein.
Žádné projevy homosexuality, to je představa zákonodárců v Ugandě, kteří schválili nový zákon o potírání sexuálních menšin. Možný trest smrti za tyto prohřešky podepsal už i tamní prezident.
Množství poprav stouplo loni o 53 procent oproti roku předchozímu a je nejvyšší od roku 2017. Uvedla to Amnesty International. Nejvíc trestů smrti má Čína, podle odhadů poslala na popraviště tisíce lidí.