Jun opustil prezidentskou rezidenci. Na jeho odchodu jej provázely davy příznivců
Jun Sok-jol je už běžným občanem Jižní Koreje. Navíc stále stíhaným s hrozbou trestu smrti.
Jun Sok-jol je už běžným občanem Jižní Koreje. Navíc stále stíhaným s hrozbou trestu smrti.
První zájemci už oznámili kandidaturu na prezidenta Jižní Koreje. Nejvíce šancí má největší názorový oponent odvolaného Jun Sok-jola, šéf Demokratické strany Lee Jae-myung.
Jun Sok-jol už přišel o prezidentský úřad. Nyní by se mělo rozhodovat o tom, jaký trest za vyhlášení stanného práva dostane.
Ukrajina pravděpodobně směřuje k volbám, protože oficiální mandát Volodymyra Zelenského vypršel už loni v květnu. Za měsíc se rozhodně o zrušení stanného práva, co by hlasování umožnilo.
Jižní Korea má zase staronového prezidenta. Žalobu na premiéra Han Tok-sua tamní ústavní soud zrušil.
Přestože odvolanému jihokorejskému prezidentovi stále hrozí trest smrti, soud jej propustil z vazby. Opozice takový krok kritizovala, Junovy příznivci slaví.
Odvolaný jihokorejský prezident po měsíci vyjde z vězení. Nevylučuje se ani jeho návrat do funkce.
Odvolaný jihokorejský prezident poprvé vypovídal o pohnutkách, které jej vedly k vyhlášení stanného práva. Za to mu hrozí mnohaleté vězení.
Policie zatkla přes 40 demonstrantů, kteří vtrhli do soudní budovy poté, co byla prodloužena vazba exprezidenta Juna Sok-jola. Po dalších aktérech se pátrá.
Vyšetřovatelé žádají prodloužení vazby pro odvolaného jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola. Pokud jim soud nevyhoví, politik, který je zodpovědný za vyhlášení stanného práva v zemi, půjde dnes večer na svobodu.