Do útoků se zapojilo i Jordánsko, ostřelovalo Sýrii kvůli pašerákům drog
Jordánsko udeřilo na syrské město Arman. Tam podle něho totiž sídlí pohlaváři drogového obchodu na Blízkém východě.
Jordánsko udeřilo na syrské město Arman. Tam podle něho totiž sídlí pohlaváři drogového obchodu na Blízkém východě.
Íránsko-pákistánské vztahy se dostaly do hluboké krize poté, co Írán ostřeloval území svého souseda. Pákistán však začal palbu opětovat.
Na město Irbíl, což je centrum iráckého Kurdistánu, dopadly íránské rakety, protože právě zde je jedna z buněk izraelského Mosadu. Teherán ostřeloval i pozice Islámského státu v Sýrii.
Podporu a pochopení střídá znepokojení nad intenzitou úderů. Jihoafrická republika se přidává k zemím, kterým se počínání Izraele v Pásmu Gazy nelíbí. Židovský stát dokonce obviňuje z genocidy.
Ruské i americké jednotky nyní podnikají raketové útoky na území Sýrie. Moskva jimi chrání současný vládnoucí režim, Washintgon zase reaguje na ozbrojené akce vůči svým základnám.
Izraelská armáda, ač je kritizovaná za humanitární katastrofu v Pásmu Gazy, pokračuje v útocích na cíle palestinských teroristů. Výzvy k příměří ostře odmítá.
Izrael žádá o okamžitou demisi šéfa OSN kvůli slovům o dusivé okupaci Palestiny. Mezitím odpovídá na útoky ze syrského území.
Íránský ministr zahraničí zvolil ostrou rétoriku vůči Izraeli. Současné bombardování Pásma Gazy označil za válečný zločin, který si vyžádá íránskou odpověď.
"Občané Izraele, jsme ve válce. A vyhrajeme,“ řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Židovský stát zahájil odvedenou akci.
Bouři protichůdných reakcí vyvolalo rozhodnutí berlínské radnice odstranit sochu nahé ženy, která stála před ubytovnou pro migranty. Vysvětlení, že město chtělo zvětšit průchod, neprošlo.