Další útok syrských gangů. Mladíci chtěli znásilnit dívku, ale skončili na svobodě

Německá policie řeší další násilnou akci gangů syrských mladíků. Německá vláda hrozí za podobné činy deportacemi do původní vlasti, ovšem zatím s nimi nezačala.

Streifenwagen_Bundespolizei

Přímo za Bílého dne chtěla skupinka syrských mladíků znásilnit dívku v zahrádkářské kolonii
Zdroj: Flickr

  • Přímo za Bílého dne chtěla skupinka syrských mladíků znásilnit dívku v zahrádkářské kolonii
  • Zdroj: Flickr

Problémy s migranty v Německu gradují. Nejvíce starostí spolkové policii nyní dělají gangy syrských mladíků, kteří do Německa přišli s rodinami teprve před pár lety a většinou ještě ani nemají vyřízení azylové řízení. Poté, co skupinka cizinců z této země umlátila před deseti dny v lázeňském městě Bad Oeynhausen mladíka, který se vracel z maturitního veselí, registruje policie incident, tentokrát v obci Gablenz v Sasku, pár desítek kilometrů od českých hranic.

21letou dívku, sedící v zahrádkářské kolonii, která právě telefonovala se svou kamarádkou, si vyhlédla skupinka mladých Syřanů ve věku od 15 do 23 let. Nejprve ji napadli slovně, pak ji začali fackovat a nakonec ji zatáhli do slepé uličky, kde ji měli v úmyslu hromadně znásilnit. K tomu nedošlo jen díky zásahu jiných lidí ze zahrádkářské kolonie. Jednoho z mužů, který přiběhl dívce na pomoci, Syřané rovněž zmlátili a pak z místa činu uprchli.

Z celé věci se pravděpodobně budou zpovídat pouze dva mladiství útočníci, kteří se při útoku chovali nejagresivněji. Ostatní policisté propustili na svobodu.

Autor: Jan Skala

Související

EU2024BE_240219_FAC_Council_JNZT_0096
Zahraniční

Julija Navalná nesmí do Ruska. Soud na ni vydal zatykač

GR9LAh-aUAA9Whn
Zahraniční

Rakousko jde ve stopách Německa. Vídní zmítá válka cizineckých gangů

profimedia-0888125447
Zahraniční

Francie má za sebou drsnou noc. Přiznivci vítězné levice se střetli s policií

52180959400_067ec9598f_c
Zahraniční

Babiš s Orbánem mají nového spojence. Přidá se k nim nizozemská krajní pravice