Americké ponorky míří na Blízký východ. Stále se čeká íránský úder na Izrael
Američané jsou rozhodnutí, v případě íránského útoku, bránit Izrael. Do blízkovýchodních oblastí přesouvají další vojenské síly.
Američané jsou rozhodnutí, v případě íránského útoku, bránit Izrael. Do blízkovýchodních oblastí přesouvají další vojenské síly.
Unikátní objev hlásí americké Velitelství námořní historie a dědictví. V hlubinách Jihočínského moře se totiž našel vrak jedné z nejproslulejších ponorek amerického námořnictva druhé světové války USS Harder. Trup plavidla je téměř neporušený.
Poslední zbytky ponorky Titan spolu s lidskými ostatky vylovila americká pobřežní stráž.
Spojené státy vývoj nové čínské ponorky znepokojuje. Její výrobu lze obtížně sledovat, proto nikdo ani nezná počet, kolik jich Číňané vytvoří.
Britská média tvrdí, že se čínská ponorka chytla do vlastní pasti. Peking však případ popírá.
Od soboty bude v Hornickém muzeu Landek v Ostravě k vidění unikátní ponorka. Ta, která kdysi hledala sudy s mrtvými těly na dně Orlické přehrady.
Pobřežní stráž vyzvedla trosky a další důkazy z mořského dna v místě, kde implodovala ponorka Titan.
Neměli nejmenší šanci. S takovým závěrem skončilo ve čtvrtek v noci pátrání po zmizelé ponorce, která směřovala k vraku Titanicu v hloubce 3,8 kilometru. Trosky ponorky se našly asi půl kilometru od vraku.
Obdobná pátrací a záchranná akce se ještě nikde na světě neodehrála. Několik speciálně vybavených lodí se snaží v hloubce 3,8 kilometru najít miniponorku, která se ponořila k vraku Titanicu.