V Británii odkryli paleontologové koridor dinosauřích stop
Donedávna to byl jen vápencový lom. Nyní je z místa největší paleontologické naleziště v zemi.
Donedávna to byl jen vápencový lom. Nyní je z místa největší paleontologické naleziště v zemi.
Analýza obrovské kosti nalezené v Kolumbii ukázala paleontologům, že se jedná o nohu nepojmenovaného nelétavého ptáka ze skupiny hrůzoptáků. Díky svým rozměrům byl obávaný predátor pravděpodobně největším ze všech těchto dravých ptáků.
Kurátor australského muzea mořských zkamenělin Kevin Petersen odkryl v Queenslandu velmi zachovalé fosilní pozůstatky. Podle odborníků se jedná o zcela nový a nepopsaný druh ptakoještěra, který žil před sto miliony lety v období druhohor.
Skotský ostrov Skye kdysi býval domovem létajícího dinosaura. Paleontologové nalezli zachovalé pozůstatky ptakoještěra.
Vůbec první zkamenělá vajíčka lučních koníků na Zemi našli vědci v Oregonu. Je jich pět desítek a byla uložená v ootéce, ochranné proteinové schránce. Tvarem odpovídají současným kobylkám, které kladou vajíčka do podzemních hnízd.
Přes tři metry vysocí primáti vyhynuli, protože se nedokázali adaptovat na změny prostředí, tvrdí vědci.
V oblasti Sirius Passet v severním Grónsku našel tým odborníků doposud nepopsaný druh vyhynulého červa z první periody prvohor. Vrcholový predátor, který se proháněl mořem před 500 miliony lety, stál pravděpodobně na vrcholu potravního řetězce své doby.
Vůbec poprvé se podařilo objevit kořist uvnitř zkamenělého tyranosaura. Za objevem jsou experti z univerzity v Calgary a z Královského Tyrrelova muzea paleontologie.