Česká příroda pod drobnohledem. Projekty sledují invazní druhy
Od loňského léta probíhá v Česku celoplošné mapování a monitoring invazních druhů rostlin a živočichů.
Od loňského léta probíhá v Česku celoplošné mapování a monitoring invazních druhů rostlin a živočichů.
Letošní anketu Strom roku vyhrál majestátní Lukavický dub z Pardubického kraje.
Výzkumy, na kterých se podíleli čeští vědci, prokázaly posuny rostlinných druhů na západ a pokles rozmanitosti bobovitých rostlin, což může mít vážné ekologické důsledky.
Lesy ČR úspěšně odchovaly patnáct kohoutů a jedenáct slepic tetřeva hlušce, kriticky ohroženého ptáka, ve speciálním zařízení v Krásné pod Lysou horou.
Podle Indexu živé planety se populace volně žijících zvířat snížila o více než 70 procent. Kritici upozorňují, že ve výpočtech je chyba.
Obyvatelé regionu Šumava vnímají Národní park jako důležitou součást svého života a oceňují práci jeho správy, místních podnikatelů a starostů.
Evropským vědcům se podařilo vytvořit jedinečnou databázi genomů 98 ohrožených živočichů, rostlin a hub v rámci pilotního projektu Evropského referenčního genomového atlasu (ERGA).
Také v České republice se řada z nás zapojí do Celosvětového úklidového dne. Ten začíná dnes a potrvá po celý víkend. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody.
Klimatické změny zvyšují riziko požárů a znečištění ovzduší, což negativně ovlivňuje lidské zdraví, ekosystémy a zemědělství, uvádí nová zpráva Světové meteorologické organizace (WMO).