OSN vyzývá k ukončení obléhání al-Fašíru. Obětí jsou už stovky Súdánců
Humanitární katastrofa v Súdánu nekončí. Lidskoprávní organizace proto vyzývají k okamžité ukončení obléhání a ostřelování města al-Fašír.
Humanitární katastrofa v Súdánu nekončí. Lidskoprávní organizace proto vyzývají k okamžité ukončení obléhání a ostřelování města al-Fašír.
Stotisícový masový hrob severně od Damašku, není jediný, kam syrský vůdce Bašár Asad nechával pohřbívat své odpůrce. Jeho konání rozkryje další vyšetřování.
Boje v Demokratické republice Kongo eskalují. Kvůli nepřátelství dvou komunit zemřelo minulý týden více než 40 lidí, někteří byli dokonce upáleni za živa.
Kam zmizel syrský vůdce Bašár Asad? Je stále vůbec naživu? Odpověď by měly dát následující hodiny, či dokonce dny.
Bašár Asad padl. Po tlakem vzbouřenců ze severu země uprchl z Damašku a pravděpodobně se nezdržuje ani v Sýrii.
Jednotky syrského prezidenta Bašára Asada nekladou postupujícím vzbouřencům silný odpor a proto protivládní síly vstupují do hlavního města Damašku. Asad metropoli odmítá opustit.
Boje v Sýrii pokračují s velkou razancí. Rychlý postup povstalců dokumentuje i skutečnost, že kontrolují hraniční přechody s Jordánskem a Irákem.
Sýrie je znovu na pokraji občanské války. Írán uvedl, že zvažuje vyslání své armády do oblasti, kdežto Rusko zatím volí zdrženlivější přístup.
Boje v Sýrii nabraly za poslední dny velkou intenzitu. Na straně vláda prezidenta Bašára Asada bojují už i ruské jednotky.
Armáda Jižního Súdánu si šla pro bývalého šéfa bezpečnostní služby. Hlavním městem se proto rozléhala těžká palba.