Válka v Súdánu má nechutné pozadí. Ozbrojenci znásilňovali i nemluvňata
Súdánští vzbouřenci se při boji proti armádě prý dopouštěli sexuálního násilí i na těch nejmenších dětech. Případem se zabývají lidskoprávní organizace.
Súdánští vzbouřenci se při boji proti armádě prý dopouštěli sexuálního násilí i na těch nejmenších dětech. Případem se zabývají lidskoprávní organizace.
Proud migrace do Evropy sice ustává, ale stále je výrazný. Platí i to, že cílovou zemí je nejčastěji Německo, i když i to v podmínkách udělení azylu přitvrzuje.
Letiště na předměstí syrského Damašku ukrývalo masové hroby. V těch leží odpůrci Asadova režimu z první fáze občanské války.
Válka v Súdánu do svého konce zatím nespěje. Polovojenské jednotky rychlé podpory se stáhly na jih země a terčem jejich útoků je civilní obyvatelstvo.
Severovýchod Kolumbie se zmítá v krvavých bojích mezi dvěma vojenskými skupinami. Lidé odtud prchají do sousední Venezuely.
Bývalý syrský vůdce Bašár Asad se dostal ve Francii na černou listinu. Tamní vyšetřovatelé na něho vydali už druhý zatykač.
Pokud se Sýrie bude ubírat demokratickou cestou, Evropská unie začne rušit sankce. Pokud však nastolí radikální islamismus, šrouby se utáhnou.
Na severu Sýrie se stále bojuje. Bezmála deset let se tam angažuje i Turecko, které tvrdí, že tamní kurdské síly jsou napojené na Islámský stát.
Na pokraji totálního vyčerpání našli malajská pobřežní stráž zhruba 300 myanmarců. Ti prchali ze své země před občanskou válkou.
Bašár Asad už přišel i o svou armádu. Vojáci mu začali vypovídat věrnost, výměnou za beztrestnost.