Na Sibiři našli vědci téměř nedotčenou mumii šavlozubé kočky
Paleontologové našli v zamrzlé půdě zachovalou část mumifikovaného mláděte prehistorické šavlozubé kočky, která na naší planetě žila v období pleistocénu – starší době čtvrtohor.
Paleontologové našli v zamrzlé půdě zachovalou část mumifikovaného mláděte prehistorické šavlozubé kočky, která na naší planetě žila v období pleistocénu – starší době čtvrtohor.
Policie na americkém letišti Boston Logan odhalila muže, který se snažil propašovat z Afriky několik mumifikovaných opic. Maso z divoce žijících zvířat často obsahuje plno choroboplodných zárodků, které jsou spouštěči různých závažných nemocí.
Významný objev se podařil archeologům v Peru. U čtyř mumií vědci předpokládají, že jsou staré nejméně tisíc let a pochází z éry před říší Inků.
Vědecký tým složený z mezinárodních odborníků odhalil výtvor reálného obličeje proslulé incké mumie Juanity, přezdívané podle původu svého nálezu Incká ledová panna. Precizní práce na silikonovo-křemíkové bustě zabrala vědcům 400 hodin.
James Murphy – tak se skutečně jmenoval muž, kterému obyvatelé amerického Readingu přezdívali Stoneman Willie. Jeho identitu se podařilo zjistit po 128 letech.
Archeologové z Peru hlásí nečekaný objev. V hlavním městě Limě, ve čtvrti Rímac, našli mumii muže starou tři tisíce let.
Anémie neboli chudokrevnost, onemocnění dnes poměrně banální, pro starověké Egypťany nejspíš znamenala smrt v útlém věku. Vědci na to přišli při zkoumání několika dětských mumií. Příznaky nemoci měla většina z nich.
2 800 let starou hlavu egyptské mumie přinesl do Velké Británie voják za první světové války. Dodnes se válela ve skříni. Její cena se odhaduje v přepočtu na víc než půl milionu.
Egyptologové hlásí senzační objev. V Sakkáře odkryli několik hrobek. V šachtě jedné z nich byl sarkofág s mumií, která by mohla být vůbec nejstarší a nejúplnější, jakou se podařilo najít.